Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» від 04.06.2015 року №514-VIII

Суб, 18/07/2015 - 15:28

Проектом Закону передбачається, що  побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру (раніше було передбачено лише сонячну), величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією.

Виробництво електроенергії з енергії сонячного випромінювання та/або енергії вітру приватними домогосподарствами здійснюється без відповідної ліцензії.

Передбачається викуп надлишку електроенергії в приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії вітру  та з геотермальної енергії.

«Зелений» тариф на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлюється єдиним для кожного виду альтернативного джерела енергії.

Скасовано місцеву складову при створенні об'єкта електроенергетики, натомість передбачено  надбавку до «зеленого» тарифу за використання обладнання українського виробництва

Аналіз впливу на галузь 

Надзвичайно позитивним моментом даного Проекту Закону є те, що скасовується обов’язковість місцевої складової для можливості реалізації електроенергію по «зеленому» тарифу.

Прогнозується, що прийняття даного Проекту значно збільшить вироб-ництво електроенергії за допомогою альтернативних джерел енергії та підвищить енергонеза-лежність країни.

Рекомендації щодо реагування 

Завершено

Етап обговорення: Завершено

Етап голосування: Прийнято в цілому 04.06.2015.

Етап виконання: Вступив в дію 16.07.2015