Постанова НБУ від 24.07.2015 року №479 “Про внесення змін до Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України".

Пон, 03/08/2015 - 15:09

Постанова встановлює вимоги до розміщення валютних цінностей особою-резидентом під час її перебування за кордоном. При цьому встановлюються різні правила такого розміщення для нетривалого перебування за кордоном (менше 183 дні поспіль) та тривалого – (183 дні і більше).

При цьому визначено, що  строк дії ліцензії не може перевищувати одного року (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) та трьох років (для фізичних осіб, які не є підприємцями).

Аналіз впливу на галузь 

Для нетривалого пере-бування за кордоном

Після повернення в Україну, особа повинна отримати ліцензію не пізніше 2 місяців з дати її повернення в Україну. Протягом цих 2-ох місяців особа має право розміщувати валютні цінності на такому рахунку без ліцензії.

Для тривалого перебування за кордоном

Після повернення в Україну, особа повинна отримати ліцензію не пізніше 24 місяців з дати її повернення в Україну. Протягом цих 24-ох місяців особа має право розміщувати валютні цінності на такому рахунку без ліцензії.

Виняток! Для переказу коштів з України на такий рахунок необхідним є отримання ліцензії.

Рекомендації щодо реагування 

-

Етап обговорення: -

Етап голосування: -

Етап виконання: Офіційно опубліковано 27.07.2015