Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» № 320- VIII від 09.04.2015 р.

Срд, 09/09/2015 - 16:30

Законом передбачається, що органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Невиконання вимог посадових осіб органів архітектурно-будівельного контролю тягне штраф 300-400 неоподатковуваних мінімумів.

Недопущення посадових осіб органів архітектурно-будівельного контролю на об'єкти будівництва при здійсненні ними архітектурно-будівельного контролю тягне штраф в тому ж розмірі.

Від імені органів архітектурно-будівельного контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати стягнення мають право:

  • керівники виконавчих органів з питань архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад - щодо об'єктів у межах населених пунктів;
  • керівники підрозділів з питань архітектурно-будівельного контролю Київської місцевої адміністрації - по об'єктах в межах Києва;
  • головні інспектори будівельного нагляду в областях, Києві - щодо об'єктів на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, за межами населених пунктів і в межах населених пунктів, в яких не створені виконавчі органи з питань архітектурно-будівельного контролю.

Аналіз впливу на галузь 

Законом передбачається децентралізація управління у сфері архітектурно-будівельного контролю, розмежовується предмет контролю та нагляду, визначаються органи, які здійснюватимуть державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Рекомендації щодо реагування 

-

Етап обговорення: Завершено

Етап голосування: Прийнято 09.04.2015

Етап виконання: Діє з 01.09.2015