Лист ДФСУ N 22781/6/99-95-42-01-16-01 від 28.10.2015 р. «Щодо порядку складання підприємством податкової накладної на суму перевищення фактичної собівартості сільськогосподарської продукції над договірною вартістю реалізації продукції».

Чтв, 05/11/2015 - 17:56

ДФСУ вказала, що якщо платник податку не обраховує планову собівартість продукції або договірна вартість поставленої сільськогосподарської продукції перевищує планову собівартість, а фактична собівартість продукції, обрахована платником, перевищує договірну вартість поставленої сільськогосподарської продукції, то платник податку на дату розрахунку фактичної собівартості повинен скласти податкову накладну на суму перевищення фактичної собівартості над договірною вартістю з типом причини «17», зареєструвати її в ЄРПН та збільшити податкові зобов’язання на зазначену суму.

Аналіз впливу на галузь 

Податкові накладні, складені на суму перевищення собівартості (планової/ фактичної) над договірною вартістю поставленої сіль-ськогосподарської продукції власного виробництва, включаються до складу податкових зобов’язань з ПДВ та відображаються у податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. При цьому такі податкові накладні не дають право покупцю сільськогосподарської продукції - платнику податку на збільшення податкового кредиту.

Рекомендації щодо реагування 

Лист є роз’яснювального характеру і не встановлює правових норм.

Етап обговорення: Опубліковано 29.10.2015.

Етап голосування: -

Етап виконання: -