Лист ДФСУ N 22347/6/99-99-17-03-03-15 від 23.10.2015 р. «Щодо застосування понижуючого коефіцієнта до розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Чтв, 05/11/2015 - 17:59

ДФСУ вказала, що якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.
Отже, різниця між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої за звітний місяць не може бути розглянута як дохід фізичної особи (працівника), оскільки така різниця не є виплатою за виконану роботу.
При цьому зазначена різниця є базою для нарахування єдиного внеску, проте не є базою для утримання єдиного внеску (утримання здійснюється з фактично нарахованої заробітної плати).
Якщо хоча б по одній застрахованій особі здійснюється донарахування сум єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати (виключенням є до-нарахування до мінімальної бази нарахування при розрахунку лікарняних, відпускних та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами), коефіцієнт страхуваль-ником не застосовується взагалі. Для того, щоб застосувати коефіцієнт, страхувальник пови-нен здійснити нарахування заробітної плати (доходу) не менше законодавчо встановле-ного мінімального розміру застрахованій особі відповідно до структури, визначеної статтею 2 Закону N 108.
До страхового стажу зара-ховуються періоди (строки), протягом яких особа підлягає загальнообов'язковому держав-ному соціальному страхуванню

Аналіз впливу на галузь 

Тільки при нарахуванні страхувальником заробітної плати (доходу) не менше мінімальної та відповідно сплати єдиного внеску у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, застрахо-ваній особі страховий стаж зараховується в повному об'ємі.

Рекомендації щодо реагування 

Лист є роз’яснювального характеру і не встановлює правових норм.

Етап обговорення: Опубліковано 29.10.2015.

Етап голосування: -

Етап виконання: -