У Києві відбувся «Перший національний форум з підтримки експорту»

Птн, 17/04/2015 - 00:00

16-17 квітня 2015 року, у Києві, відбувся «Перший національний форум  з підтримки експорту», який проходив за підтримки Кабінету Міністрів України та у співпраці з органами державної влади, Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України, Американською торгівельною палатою в Україні, іншими громадськими та бізнес-організаціями.
Форум став принципово новою в Україні платформою для ефективного діалогу між бізнесом і владою, налагодження тісних та ефективних контактів з міжнародним співтовариством, що у свою чергу сприятиме нарощування українського експорту та залученню інвестицій в економіку України.
У заході прийняли участь понад 600 учасників та компаній з України, Німеччини, Польщі, Угорщини, Нідерландів, країн Балтії, Білорусії, Казахстану, Китаю тощо.
В рамках форуму відбулася панельна дискусія «Експорт с/г продукції до країн світу: перспективи українських аграріїв та переробників с/г продукції».
Про юридичні аспекти виходу на ринки ЄС, розповіла Вікторія Киприянова – представник юридичної компанії ОМП, котра в своїй доповіді докладно висвітлила всі кроки до експорту в ЄС, а саме: вимоги ЄС до продукції, кваліфікований внутрішній аудит, запровадження змін: корпоративні зміни (за потреби); організація виробництва; управління; технологічні зміни (HACCP). Наступними кроками до Європейського ринку, стали офіційна перевірка підприємства, пошук потенційних партнерів, виконання договірних зобов’язань.
Ще один представник компанії ОМП, а саме  Кирил Левтеров – партнер Юридичної фірми ОМП, докладно розповів про дорожню карту для експортерів української продукції – що робити для отримання єврономерів.
Президент Асоціації свинарів України (АСУ) Артур Лоза, розповів про основні напрямки експорту свинини. Головним акцентом доповідача стала динаміка виробництва свинини в Україні та світі, і хочу Україна перебуваю у кризовому стані, виробництво свинини зростає. Також, Артур Лоза, розповів про ринки країни Азії  Океанії.
Про стан та перспективи експортного ринку молока та молочних продуктів, розповів голова Координаційної ради з питань експорту Богдан Шаповал. Зі слів експерта, у грошовому виразі експорт знизився на -139,6 млн $ (-18%). Негативна динаміка – відображення не
тільки скорочення експорту, але й зміни товарної структури експорту убік більш дешевих продуктів. У хоча зараз ринок не стабільний та покращення настануть вже під кінець року, адже нині основні експортні позиції (сухе знежирене молоко та масло), проте в перспективі тверді сири та сухе цільне молоко. Також, Богдан Шаповал розповів і про Всеукраїнську аграрну раду (ВАР), місія котрої - сприяння експорту аграрної продукції України у країни Азії, Африки та Європи, розвиток нових ринків збуту та збільшення об'ємів продажу
готового продовольства за кордон. Створення якісного інформаційного поля для експортерів
продовольства.
Також, практичним досвідом в отриманні єврономерів, поділилася Анна Драгомирецька  керівник  Юридичного департаменту МХП, адже 24 липня 2013 року після п’ятирічної підготовки, МХП отримав право експорту своєї продукції до країн Європейського Союзу. Трьом підприємствам компанії Мироніський птахофабриці, Миронівському м’ясопереробному заводу «Легко» і Снятинській птахофабриці було присвоєно єврономери. В листопаді 2014 року єврономер було отримано ТОВ «Винницька птахофабрика». За словами Анни Драгомирецької «Для МХП ринок ЄС – це відкриття нових ринків збуту та збільшення обсягів продажу нашої продукції, а також отримання компанією престижного статусу виробника, що поставляє свою продукцію до країн ЄС, яким властиві високі та жорсткі регламентовані вимоги до товарів». Саме тому, пані Анна докладно розповіла про всі алгоритм отримання євро номерів.
Денис Марчук – координатор проекту «Аналітична платформа АПК» розповів докладно основні завдання та очікувані результати проекту. Адже, мета даного проекту: збільшення ресурсів профільних асоціацій для формування аграрної політики; координація зусиль асоціацій у вирішенні обговореної спільної проблематики (таких як гармонізація
законодавства України з вимогами ЄС, дерегуляція АПК, оподаткування, земельні питання тощо).
Генеральний директор Асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук, докладно розповів про  експортний потенціал олійно-жирової галузі України: стан та перспективи розвитку.                              
Голова правління Асоціації сприяння бізнес-співпраці України та ЄС, Юрій Когут, котрий розповів про мінімізація ризиків під час роботи компанії на зовнішніх ринках, наголосив на  основних ризиках компанії при виході на зовнішній ринок, та Асоціації сприяння бізнес-співпраці України та ЄС котра надає інформаційну підтримку і допомогу.
Про розширення співробітництва між Україною та Китаєм у сільськогосподарській галузі, розповів помічник генерального директора CCEС Xie Yong.
Володимир Клименко - Президент Української зернової асоціації в своїй доповіді наголосив на основних передумовах нарощування експорту зерна та продуктів його переробки.
Кожен, представник форуму залишився задоволений, адже для результату головне об’єднатися разом та почути одне одного.