Quo vadis (Куди йдеш?). Експерти Аналітичної платформи взяли участь у Панельній дискусії “ЯК І КОЛИ СКАСОВУВАТИ МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ?”, яка відбулася у Київській школі економіки, 20 травня 2015 року.

Чтв, 21/05/2015 - 15:42

Підсумовуючи варто зазначити наступне:  всі за те, щоб мораторій було знято, але має бути конкретна дорожня карта згідно якій має рухатися ринок. Пан Козаченко нагадав, що існують напрацювання яким вже більше 5-ти років: перехідний період 10 років, заборона купівлі землі іноземцями, а також юрособами, які гіпотетично можуть мати бенефіціарів за кордоном, середня кількість землі 300-950 гектарів. Як підсумок має існувати реальний документ, який можна назвати картою з урахуванням досвіду світу, аби не повторювати помилки інших. І з цим документом отримати підтримку влади. Платформа АПК може долучитися  до створення такого документу. 

Гарна новина, що нарешті розпочали розмову про сільське господарство - яким чином має розвиватись галузь. Нарешті заговорили про те, з якою кількістю землі можна сформувати малий і середній агробізнес в Україні. Менше популізму щодо можливості вільного розпорядження землею і іншим майном. Від того як працює земля, залежить соціальний захист людей в селах. В питаннях землі є ще велика складова – харчова безпека країни.