27 травня відбулося засідання Координаційної ради Аналітичної платформи АПК.

Чтв, 28/05/2015 - 11:25

Темами для обговорення з аграрними асоціаціями цього разу стало питання реального стану речей щодо використання відновлювальної енергетики в сільському господарстві та стан речей навколо земельного законодавства.

Під час обговорення, що стосувалось відновлювальної енергетики, Аналітичною платформою було оприлюднено опитування, що проводилось серед аграрних підприємств щодо використання аграріями відновлювальної енергетики. варто зазначити, що не так багато підприємств на сьогоднішній день застосовує відновлювальну енергетику. Але думки фахівців зводяться до того, що це перспективний ринок, що дасть в майбутньому сільському господарству значну економію.  Тому під час Координаційної ради, було підтримано рішення провести додатковий аудит на базі кількох сільськогосподарських господарств. В разі виявлення позитивних тенденцій з використання відновлювальної енергетики, Аналітична платформа розробить пропозиції щодо спрощення регулятивних процедур у запровадженні альтернативних джерел енергетики.

В другому блоці питань стосовно землі, члени координаційної Ради були спільними в думці, що варто на законодавчому рівні врегулювати питання: 

  • Невитребуваних паїв;
  • Неоформленої спадщини;
  • Польових доріг;
  • Земель колективної власності;
  • Зменшення орендної плати під господарськими дворами; та
  • Припинення безоплатної приватизації з моменту зняття мораторію,

Вже в найближчий час, фахівцями від Аналітичної платформи, буде розроблено концепції  законопроектів з вище зазначених питань і які будуть надані асоціаціям для обговорення. 

Прикріплені файлиРозмір
150526_-_analternatyvna_energetyka_v_apk.pdf825.53 КБ