Запрошуємо долучитися до обговорення проекту створення БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ.

Втр, 01/09/2015 - 10:04

Шановні колеги!

Вашій увазі хочемо презентувати проект створення БЮРО КРЕДИТНИХ ІСТОРІЙ.

ЦІЛЬ СТВОРЕННЯ. Планується створити Бюро кредитних історій (далі – Бюро), основним завданням якого буде ведення реєстру порушень договірних зобов’язань учасниками ринку та їхніми контрагентами (далі – Реєстр). Досвід інших країн свідчить, що оприлюднення (повне або часткове) відомостей про порушення контрагентів має наслідком здешевлення процесу захисту своїх порушених прав добросовісними учасниками ринку; а також обмежує шкоду, що завдається порушеннями договірних зобов’язань окремими суб’єктами господарювання. Перед усім Реєстр таких порушень має превентивну дію, тобто стримує від порушення договорів через ризик оприлюднення таких відомостей і відповідної втрати як потенційних клієнтів, так і вигідних умов співпраці (наприклад, через перехід контрагентів на стовідсоткову передоплату). 

Інформацію стосовно недобросовісних контрагентів заноситимуть до електронної бази даних, доступ до якої буде відкритий через мережу Інтернет (як варіант, такий доступ може бути відкритий лише для членів відповідних агроасоціацій).

ФУНКЦІОНУВАННЯ. Бюро буде створено як окрему громадську організацію, учасниками якої є агроасоціації, зацікавлені в його функціонуванні (як варіант, Бюро може бути створене як підрозділ однієї з агроасоціацій).

Основним завданням Бюро є ведення Реєстру. Реєстр буде складатися з двох частин: (а) “онлайнова” – веб-сайт, що надаватиме доступ до бази даних про недобросовісних контрагентів, а також матиме додаткові функції (форум, правила користування Реєстром, правила оскарження внесення інформації до Реєстру, статистика роботи Реєстру, інформація про можливості захисту порушених прав та інтересів, тощо) та (б) “офлайнова” – розширена база даних, що фіксуватиме додаткову технічну інформацію про кожний запис (наприклад, час перевірки інформації та виконавця), яка буде доступна в режимі офлайн лише працівникам Бюро (як варіант, зі збільшенням кількості заявок та скарг можливе створення архіву).

Детальніше у приєданному файлі.

Прикріплені файлиРозмір
150828-byuro_kredytnyh_istoriy._dlya_obgovorennya.doc123 КБ