В рамках роботи Аналітичної платформи АПК, відбулося чергове засідання Координаційної ради

Чтв, 09/04/2015 - 12:59

9 квітня 2015 року, в рамках роботи Аналітичної платформи АПК, відбулося чергове засідання Координаційної ради. Зняття мораторію на продаж земель – загроза чи можливість для агросектора? - ключова тема обговорення присутніми. Експерти - юристи Аналітичної Платформи, в своїх презентаціях, розкрили як проблематику цих питань, так і ефективні шляхи їх вирішення.

Фахівці зазначили, що одним із шляхів подолання проблем, які асоціюють зі скасуванням мораторію, може стати запровадження достатньо тривалого перехідного періоду (10..15 років), протягом якого, земельні ділянки с/г призначення зможуть купувати лише громадяни України (тільки фізичні особи!) та українські банки (із зобов’язанням про їх відчуження громадянам України протягом року). А для уникнення непорозумінь, Українським Банком слід вважати банк із розкритою інформацією про акціонерів.

Легальний спосіб придбання земельних ділянок дозволить консолідувати земельні масиви у власності тих, хто дійсно бажає на них працювати. Врегулювання «шахівниці» під час консолідації земельних масивів найбільш ефективно працюватиме для дрібних землевласників – коли мова йде про двох або кількох користувачів на одному полі.

Підсумовуючи засідання, учасники були єдині в думці, що якщо перейти від причин для зняття Мораторію до механізмів реалізації і наслідків, то ми повинні пам’ятати про одне - головне, щоб потенційна шкода від зняття Мораторію не перекреслила всі можливі позитивні наслідки. Адже перше, що приходить на думку, щоб вирішення одних проблем, як це часто буває, не призвело до нових.